Iz Ljubelja na Polno peč
Tokratni pohod je imel za izhodišče parkirišče pri ljubeljskem tunelu. Po makadamski cesti smo odkorakali do nekdanjega mejnega prehoda od tam pa po strmi in blatni stezi srečno prilezli na 1.503 m visoko Polno peč. Hrib se hvali z lepim razgledom, nam pa ga ni privoščil, saj je le redkokdaj sonce prodrlo skozi meglo.
Pot nazaj nas je bolj skrbela saj bi bila blatna strmina hitro lahko kriva za kakšen padec. Pa se je vse srečno izteklo.
V koči pri starem mejnem prehodu smo se pri zelo prijaznih oskrbnikih malo okrepčali potem pa pohiteli do avtomobilov, saj nas je popoldne čakalo še eno druženje v našem domu.
Sonce je posijalo šele, ko smo se peljali proti domu.
Ker je bila z nami Majda, bo s klikom na spodnjo povezavo današnji pohod podrobneje predstavljen.
https://jelenkamenmajdag.blogspot.com/2025/10/pravljica-meglenega-dne-polna-pec.html
