Objavljeno dne: Kategorija objav: Utrinki z izletov in pohodov
Peričnik v ledenem oklepu
Prav nič spodbudna vremenska napoved ni bila, pa se je naredil tako čudovit dan. Parkirali smo v Mlačci in se odpravili najprej do Krede in tam naredili prvo skupinsko sliko. Jezero ni bilo v celoti zaledeneno, še celo kazalo je, kot da bi se nekomu udrlo. Nič se nismo delali korajžne.
Pot proti Peričniku je hitro minila v lepih pogledih na osončene gore in sveže zasneženo drevje. Pogled na leden Peričnik je bil pa sploh čisto zimski, saj ga sonce v tem času še ne doseže.
Pri vedno zaprti koči smo se malo podprli in jo po isti poti mahnili nazaj proti Mlačci.
Tam smo si ogledali še Ledeno kraljestvo, čudovito delo narave in pridnih umetnikov.
Peričnik v ledenem oklepu
